01 ARALIK 2023
BIST 100 7.948,60 % 0,00
DOLAR 28,892 % 0,06
EURO 31,537 % 0,14
ALTIN GR. 1.896,45 % 0,36
BRENT 80,490 % 0,41
BTC 37.995,29 % 0,00

Manşetler


Brezilya, OPEC+ ittifakına katılacak

Brezilya'nın Ocak 2024 itibarıyla Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubuna katılacağı duyuruldu.

Pegasus Silikon Vadisi'nde!

Pegasus Hava Yolları, Silikon Vadisi'nde faaliyet gösterecek bir Teknoloji İnovasyon Merkezi kurma kararı aldı.

Beyaz Saray: Gazze'de ateşkes istemiyoruz

Beyaz Saray, Gazze'de kalıcı ateşkesi desteklemediklerini, ancak 7 günlük "insani ara"nın 8, 9, 10'a ve ötesine uzatılmasını görmek istediklerini açıkladı

ABD: Rusya'ya yasadışı ticarette Türk şirketlere saldırgan yaptırımlar uygulayacağız

ABD Terörizm ve Mali İstihbarattan Sorumlu Hazine Müsteşarı Brian Nelson, Hamas ve Rusya gündemiyle gerçekleştirdiği Türkiye ziyareti sonrası yaptığı açıklamada, "Rusya'ya yasadışı ticaret yapan Türk şirketlere saldırgan yaptırımlar uygulayacağız" dedi.

Faizler ‘çok iyi’ bir yerde

San Francisco Fed Başkanı Mary Daly, faiz oranlarının enflasyonu kontrol etmek açısından ‘iyi bir yerde’ olduğunu, faiz artışlarının bittiğini söylemek için erken olduğunu söyledi.

Türkiye'yi Avrupa Birliği'ne sağlam şekilde yeniden bağlamak istiyoruz

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Avrupa Komisyonu'nun "AB-Türkiye siyasi, ekonomik ve ticari ilişkilerinin durumu" hakkındaki son raporunu memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, "Türkiye'yi Avrupa Birliği'ne sağlam şekilde yeniden bağlamak istiyoruz." ifadesini kullandı.

2 İsrailli rehine daha serbest bırakıldı!

İsrail ile Hamas arasındaki çatışmalara ara verilmesi için mutabakata varılan ve bir gün daha uzatılan ateşkesin 7. gününde iki İsrailli rehine daha serbest bırakılarak Gazze'de Kızılhaç'a teslim edildi.

7 hisse üzerindeki tedbir kalktı

Borsa İstanbul'da Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi-VBTS kapsamına alınan 7 hisse üzerindeki tedbir kararı kaldırıldı. 7 hisse 1 Aralık 2023 Cuma seans açılışında kısıtlama olmadan işlem görecek.

Dünyanın en zengin ülkesi iflas etti!

Kişisel finans yazarı ve yatırımcı Robert Kiyosaki, ABD’nin borçlarının faizini ödeyemeyecek durumda olduğunu ve iflas ettiğini söyledi.

Piyasalar ayın son işlem gününü nasıl kapattı?

Borsa, altın, dolar, kripto ve emtia piyasasından gün sonu verilerini sizler için derledik. İşte ayın son işlem gününden piyasa verileri...

Hisseye yabancı girişi sürüyor

Yurt dışı yerleşiklerin hisselerde net alımı 24 Kasım'da 215 milyon dolar olarak kaydedildi.

İttifakımızı daha da güçlendirerek geleceğe taşıma azmindeyiz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhur İttifakı'na ilişkin, "Milli irade düşmanlarına karşı, 15 Temmuz gecesi meydanlarda kurulan ittifakımızı daha da güçlendirerek geleceğe taşıma azmindeyiz." dedi.

Bankacılık sektörünün mevduatı azaldı

Bankacılık sektörünün toplam mevduatı, 24 Kasım ile biten haftada 150,4 milyar lira azalarak 14 trilyon 565,4 milyar liraya geriledi.

Aylık enflasyonun ana eğiliminde düşüş gözlenmektedir

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) Toplantı Özeti'nde, aylık enflasyonun ana eğiliminde düşüş gözlendiği belirtildi.

Bakan Işıkhan'dan asgari ücret görüşmelerine ilişkin açıklama

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Aralık ayında toplayacağız Asgari Ücret Tespit Komisyonumuzu, şu an teknik hazırlıkları gerçekleştiriyoruz." dedi.