01 MART 2024
BIST 100 9.160,04 % -0,37
DOLAR 31,334 % 0,32
EURO 33,885 % 0,05
ALTIN GR. 2.062,18 % 0,45
BRENT 83,530 % 1,80
BTC 61.962,02 % 0,00
Haber Giriş: 13.02.2024 - 11:45 | Son Güncelleme: 13.02.2024 - 11:48

Soner Çetin CHP’den istifa etti: "Bu hikaye burada bitmez!"

CHP’nin yeniden aday göstermediği Adana’nın merkez Çukurova İlçe Belediye Başkanı Soner Çetin, partisinden istifa ettiğini duyurdu.

Soner Çetin CHP’den istifa etti: "Bu hikaye burada bitmez!"

CHP’nin yeniden aday göstermediği Adana’nın merkez Çukurova İlçe Belediye Başkanı Soner Çetin, partisinden istifa ettiğini duyurdu.

İki dönemdir Çukurova Belediye Başkanlığı’nı sürdüren CHP’li Soner Çetin, sabah saatlerinde X hesabından, Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in, “Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır” sözlerinin bulunduğu bir görsel paylaşarak, “Haksızlık karşısında susmamızı kimse beklemesin” diye yazmıştı. Çetin, bir müddet sonra da partisinden istifasını yine aynı hesap üzerinden duyurarak bir açıklama yaptı. CHP, Çetin’in yerine Av. Emray Kozay’ı aday göstermişti.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, X hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, çocukluğundan itibaren Cumhuriyet Halk Partili bir ailenin içinde büyüdüğünü, 1923’te Cumhuriyet Halk Fırkası’nı Adana’da kuran Kuvayi Milliyeci bir dedenin torunu olmaktan dolayı her zaman gurur duyduğunu kaydetti. Gençlik Kollarından başlayarak hep partisinin hizmetinde olduğunu, başarısı için çalıştığını anlatan Çetin, 2009 yılında Adana Büyükşehir Başkan adayı gösterilip, çeşitli ayak oyunlarıyla 1 hafta sonra adaylıktan alınmasından sonra bile partisine küsmediğini, kendisinin yerine gösterilen adayın başarısı için çalıştığını dile getirdi. 10 yıldır Cumhuriyet Halk Partisi’nden seçilmek suretiyle Çukurova Belediye Başkanlığı yaptığını aktaran Çetin, şöyle devam etti: “CHP’li olmaktan her zaman gurur duydum ancak Belediye Başkanlığının hizmet makamı olduğunun bilinciyle belediyeye hiçbir zaman siyaseti sokmadım. Her seçimden sonra parti rozetimi çıkardım, herkese ve her kesime eşit ve adaletli hizmet götürmenin gayreti içerisinde oldum. Bu anlayışla görevimi yaparken partimin bayrağını hep en yükseğe çıkarmayı hedefledim. Girdiğimiz her seçimde gece gündüz demeden çalıştım, bunun karşılığını da seçim sonuçlarıyla aldık. Partimizin ve partililerimizin her zaman gururla takdim edecekleri bir yerel yönetici olmak için azami gayret gösterdim. Ancak gelinen noktada ömrümüzü verdiğimiz partimizin gasp edilmeye çalışıldığını, ilkelerinden ve değerlerinden uzaklaştırıldığını üzülerek görmekteyiz. Önce yerelde ardından genelde iktidarı hedeflemesi gerekirken, Cumhuriyet Halk Partisi mevcut yönetiminin sadece kendi parti içi iktidarlarını korumaya yönelik taktikler geliştirmeye çalıştığını kaygıyla izlemekteyiz. Bunu son aday belirleme yöntemlerinde de net bir şekilde gördük. Atatürk ilkeleri, cumhuriyet değerleri, sosyal demokrasinin evrensel kuralları gibi partinin kimliğini oluşturan kavramların gözardı edildiği, tarafsız ve liyakate hiçbir kriterin dikkate alınmadığı, parti içi dar kadrolaşmanın ön plana çıktığı, adaylıkların ahbap-çavuş ilişkileriyle dağıtıldığı bir süreci üzülerek yaşadık. Tanık olduğum bu kaygı verici tablo nedeniyle ömrünü Cumhuriyet Halk Partisi içerisinde geçirmiş, partinin birçok kademesinde gururla görev yapmış biri olarak partimden istifa ettiğimi üzülerek açıklıyorum. Ancak… Bu hikaye burada bitmez! Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”


YORUMLAR

Soner Çetin CHP’den istifa etti: "Bu hikaye burada bitmez!"
haberine yorum yapın
0 YORUM