01 EKİM 2023
BIST 100 8.334,94 % 1,41
DOLAR 27,382 % 0,25
EURO 29,009 % -0,07
ALTIN GR. 1.627,65 % -0,90
BRENT 92,030 % -1,12
BTC 27.219,46 % 0,00
Haber Giriş: 18.09.2023 - 13:16 | Son Güncelleme: 18.09.2023 - 13:17

Sele karşı güvenceniz konut sigortası

Konutlar için depremden sonra en büyük risk yaratan afetlerin başında sel felaketi geliyor. Son dönemde ülkenin dört bir yanından gelen sel haberleri, birçok evin büyük maddi zarar gördüğünü ortaya koyuyor.

Sele karşı güvenceniz konut sigortası

Konutlar için depremden sonra en büyük risk yaratan afetlerin başında sel felaketi geliyor. Son dönemde ülkenin dört bir yanından gelen sel haberleri, birçok evin büyük maddi zarar gördüğünü ortaya koyuyor.

Ülkemizin pek çok bölgesi, sonbahar aylarında yaşanan kuvvetli sağanak yağışlar sonrası sel nedeniyle oluşan su baskını riskiyle karşı karşıya. Her yıl hem ülke ekonomisine hem de afetzedelere ciddi maddi kayıplar yaşatan bu neredeyse gelenekselleşmiş maddi kayıpların, kritik ve bir o kadar da kolay bir çözümü var: Konut Sigortası

Türkiye’nin ilk ve lider dijital sigorta platformu Sigortam.net, sağanak yağışların neden olduğu su baskınlarından kaynaklı maddi kayıplarının önüne geçmek adına Konut Sigortası’nın sunduğu olanakları mercek altına alıyor. 

Sigortam.net CEO’su Bora Uludüz, konuya ilişkin değerlendirmesinde sel felaketleriyle sık karşılaşan bir coğrafyada yaşadığımızı daima hesaba katmamız gerektiğini belirterek; “Konut Sigortası, sel felaketlerine karşı hem evleri hem de içerisindeki eşyaları güvence altına alabiliyor. Tabi ki poliçe şartları ve poliçenin sağladığı teminatlar bu noktada çok kritik bir rol üstleniyor. Bu detaylara dikkat etmeden ve teminat bedelinde ucuza kaçarak yapılan bir Konut Sigortası, sigortalıyı tam anlamıyla güvence altına almayabiliyor. Maddi kayıplara karşı gerçek bir güvence sağlayan sigorta ürününü seçebilmek adına, öncellikle ihtiyaç duyulan poliçenin kapsamının müşterilere doğru şekilde aktarılması gerektiğine inanıyor ve uzman sigorta danışmanlarımızla bu hizmeti müşterilerimize titizlikle sunuyoruz.” dedi.

Sel riskine karşı kolayca önlem alınabilir

Uludüz “Konut Sigortası poliçesi, depremin yanı sıra meydana gelebilecek yangın, hırsızlık, sel gibi tüm risklere karşı, poliçe şartlarına bağlı olarak hem evi hem de içerisinde yer alan tüm eşyaları koruma altına alabiliyor. Son dönemde yaşanan sel felaketlerinin sadece İstanbul’da 600’e yakın konut ve 700 civarı iş yerine zarar verdiği düşünülecek olursa, bu ağır fatura karşısında sigortanın önemi daha somut biçimde ortaya çıkıyor. Sağlanan kapsamlı güvence sayesinde konut sigortası, sel ve su baskınlarından kaynaklanan hasarın yarattığı masrafları kısmen veya tamamen karşılayarak sigortalıyı ağır ekonomik kayıplardan koruyor. Ana teminatlar çoğu sigorta şirketinde benzerlik gösterse de konut sigortasının neleri kapsayacağı dolayısıyla hangi maliyetleri ve ne ölçüde karşılayacağı,  satın alınan poliçenin ana teminat kapsamına ve ek teminatlarına bağlı.” şeklinde sözlerine devam etti.


YORUMLAR

Sele karşı güvenceniz konut sigortası
haberine yorum yapın
0 YORUM