19 NİSAN 2024
BIST 100 9.487,39 % -0,39
DOLAR 32,602 % 0,39
EURO 34,820 % 0,25
ALTIN GR. 2.494,89 % 0,42
BRENT 86,000 % -0,45
BTC 65.059,70 % 2,41
Haber Giriş: 10.04.2024 - 00:04 | Son Güncelleme: 10.04.2024 - 00:16

Selahaddin Eyyübi 20.bölüm fragmanı yayında Selahaddin Eyyübi yeni bölümü bu hafta var mı, yok mu?

TRT 1'in sevilen dizisi Kudüs Fatihi: Selahaddin Eyyübi 20.bölüm fragmanı yayınlandı mı merak ediliyor. Peki Selahaddin Eyyübi'nin 15 Nisan'da ekrana gelecek olan yeni bölümünde neler yaşanacak?

Selahaddin Eyyübi 20.bölüm fragmanı yayında Selahaddin Eyyübi yeni bölümü bu hafta var mı, yok mu?

TRT 1'in sevilen dizisi Kudüs Fatihi: Selahaddin Eyyübi 20.bölüm fragmanı yayınlandı mı merak ediliyor. Peki Selahaddin Eyyübi'nin 15 Nisan'da ekrana gelecek olan yeni bölümünde neler yaşanacak?

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi 20.Bölüm Fragmanı izle: TRT 1'in sevilen dizisi Selahaddin Eyyubi son bölümüyle nefes kesti. Dizinin bitimiyle hayranlarını yeni bölüm heyecanı sardı. Diziseverler, dizinin yeni bölümünün ipuçlarının yer aldığı fragmanı merak ediyor. Peki, Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi'nin yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Yeni bölüm ne zaman yayınlanacak? Başrollerinde Uğur Güneş, Dilin Döğer ve Mehmet Ali Nuroğlu gibi ünlü oyuncuların yer aldığı Selahaddin Eyyubi bu hafta yayınlanacak mı?

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi yeni bölüm ne zaman yayınlanacak?

Selahaddin Eyyubi dizisi yeni bölümüyle 15 Nisan Pazartesi akşamı saat 20.00 TRT 1'de.

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisinin yeni bölüm fragmanı aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Selahaddin Eyyubi 20.bölüm fragmanı izlemek için BURAYA tıklayınız

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi'nin konusu nedir?

Dizi, Selahaddin Eyyubi’nin (Uğur Güneş) gençlik yıllarından başlayarak, Haçlılarla yaptığı savaşlara, Kudüs’ü fethine ve ölümüne kadar olan dönemi kapsıyor. Dizi, Selahaddin Eyyubi’nin hem askeri hem de siyasi başarılarını, hem de aşk, dostluk, ihanet, fedakarlık gibi insani duygularını gözler önüne seriyor. Dizi, aynı zamanda Selahaddin Eyyubi’nin karşılaştığı zorlukları, rakiplerini, müttefiklerini ve düşmanlarını da ekrana taşıyor. 

Dizide, Selahaddin Eyyubi’nin hayatının dönüm noktalarından biri olan Askalan kuşatması da yer alıyor. Selahaddin Eyyubi, Haçlılar tarafından kuşatılan Askalan şehrini kurtarmak için harekete geçer. Ancak Askalanlılar, Selahaddin Eyyubi’nin bağlı olduğu Zengi Devleti’ne düşmandır. Bu yüzden Selahaddin Eyyubi, devlet divanının kararına rağmen Askalan’a gider. Bu sırada, Askalan emirinin kızı Süreyya (Dilin Döğer) ile aralarında sevda kıvılcımı tutuşur. Ancak ikisi de düşman taraftadır. Bu aşk, Selahaddin Eyyubi’nin hayatını nasıl etkileyecektir?

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi'nin oyuncuları kimlerdir?

Dizinin başrolünde, Selahaddin Eyyubi karakterini canlandıran Uğur Güneş yer alıyor. Uğur Güneş, daha önce Diriliş Ertuğrul, Kuruluş Osman, Yemin, Karadayı gibi dizilerde rol almıştı. Dizinin diğer önemli oyuncuları ise şöyledir:

Dilin Döğer: Süreyya
Mehmet Ali Nuroğlu: Nureddin Zengi
Kaan Çakır: Nusreddin
Hakan Vanlı: Emir Reyhani
Ali Ersan Duru: Turanşah
Mert Yazıcıoğlu: Cüneyd Güneş
Erkan Avcı: Sadi Hüdayi Güneş
Hazal Türesan: Beste Özdemir Alkanlı
Mert Turak: Naim Tezel
Şerif Erol: Suavi Alkanlı
Selen Öztürk: Hasna Güneş
Duygu Sarışın: Hande Alkanlı
Mina Demirtaş: Zeynep Tezel
Esma Yılmaz: Mira Alkanlı
Sitare Akbaş: Birgül Tezel
Asiye Dinçsoy: Müyesser Yıldız

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi'nin çekim yeri neresidir?

Dizinin çekimleri, İstanbul ve çevresindeki farklı mekanlarda gerçekleştirilmektedir. Dizide, Selahaddin Eyyubi’nin obası, Zengi Devleti’nin merkezi, Haçlılar’ın kaleleri, Kudüs şehri gibi yerler, stüdyo ve dış mekanlarda canlandırılmaktadır. Dizinin çekimleri, tarihi atmosferi yansıtmak için özenle hazırlanmış kostüm, makyaj, dekor ve efektlerle desteklenmektedir. 

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi uyarlama mıdır?

Dizi, tamamen özgün bir senaryoya sahiptir. Dizinin senaristi Hakan Evrensel, dizinin hiçbir şekilde uyarlama olmadığını, kendi hayal gücü ve araştırmalarıyla ortaya çıktığını belirtmiştir. Evrensel, dizinin konusunu şöyle açıklamıştır:

“Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi, tarihin en büyük liderlerinden biri olan Selahaddin Eyyubi’nin hayatını anlatıyor. Dizi, Selahaddin Eyyubi’nin hem askeri hem de siyasi yönünü, hem de insani yönünü gösteriyor. Dizi, Selahaddin Eyyubi’nin Haçlılarla yaptığı savaşları, Kudüs’ü fethini, Müslümanların birliğini sağlamasını, aşkını, dostlarını, düşmanlarını, zorluklarını, başarılarını ve ölümünü ekrana taşıyor.

KONULAR: Medya

YORUMLAR

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyübi 20.bölüm fragmanı
haberine yorum yapın
2 YORUM

Fuat Özçuhacı

Hayatımda seyrettiğim en kötü dizi bundan sonra kanlı Nigar hanım da gelsin saçma sapan savaş sahneler son derece kötü karekter ler rolunü yapamayan tipler şimdide yok kanlı bilmem ne rezalet bir kraliçe yirmi kişilik ordular Allah aşkına ya senarist leri kovun yada final yapın


Veysel Aktaş

Çok boş konuşmalar yok seni öldürecem yok seni neyapacan bu kadar basit bir şekilde olmamalı her sahnesinde bir anlam olmalı filmi çok basit bir şekilde çekiyor sunuz