19 NİSAN 2024
BIST 100 9.464,57 % -0,63
DOLAR 32,599 % 0,38
EURO 34,814 % 0,24
ALTIN GR. 2.490,05 % 0,22
BRENT 86,190 % -0,23
BTC 65.273,30 % 2,74

Ermenistan ile ilgili haberlerTürkiye ile sınırların açılmasını istiyoruz

Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan, Türkiye ile normalleşme sürecine ilişkin, "Ermenistan Cumhuriyeti olarak biz samimi şekilde devlet sınırlarının bir an önce açılmasını istiyoruz. Diplomatik ilişkilerin kurulmasını ve insanlar ve kültürler arasında temasların artmasını...

Paşinyan, Ermenistan'ın KGAÖ ile ilişkilerini resmen dondurmayı değerlendiriyor

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Kolektif Güvenlik Antlaşması Örgütü (KGAÖ) ile fiili olarak dondurdukları ilişkilerini, söz konusu örgütten beklentilerinin karşılanmaması halinde yasal çerçevede de dondurabileceklerini belirtti.

Ermenistan, sınırda Azerbaycan mevzilerine ateş açtı

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan birliklerinin, Kelbecer ilinin Yellice köyündeki Azerbaycan mevzilerine ateş açtığını duyurdu.

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı, Ermenistan'la barış sürecine sadık olduklarını açıkladı

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı, Ermenistan'la yürütülen barış sürecine sadık olduklarını duyurdu.

Ermenistan Başbakanı Paşinyan, ülkesinin AB'ye yakınlaşmaya hazır olduğunu belirtti

Ermenistan Başbakanı Paşinyan, Avrupa Birliği (AB) ile imzaladıkları Kapsamlı ve Geliştirilmiş Ortaklık Anlaşması ile ilişkileri derinleştirdiklerini belirterek, Ermenistan'ın AB'ye mümkün görüldüğü ölçüde yakınlaşmaya hazır olduğunu bildirdi.

Azerbaycan ile Ermenistan sınır belirleme komisyonları, toplantıların yönetmeliği üzerinde anlaştı

Azerbaycan ile Ermenistan sınır belirleme komisyonları, yaptıkları görüşmede, toplantıların yönetmeliği konusunda anlaşmaya vardı.

Blinken, Azerbaycanlı ve Ermenistanlı liderlerle barış müzakerelerini ele aldı

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile ayrı ayrı yaptığı telefon görüşmelerinde, iki ülke arasındaki barış müzakerelerini ele aldı.

Ermenistan ve Azerbaycan sınır belirleme komisyonları 30 Kasım'da bir araya gelecek

Ermenistan ve Azerbaycan sınır belirleme komisyonları, 30 Kasım'da iki ülke arasındaki sınır bölgesinde bir araya gelecek.

Azerbaycan ve Ermenistan liderleri ay sonunda Brüksel'de görüşecek

Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, Azerbaycan ve Ermenistan liderlerinin ekim sonunda Brüksel'de görüşeceğini duyurdu.

Karabağ'daki sözde Ermeni yönetimin eski "cumhurbaşkanlarından" Harutyunyan yakalandı

Karabağ'daki sözde Ermeni yönetimin eski "cumhurbaşkanlarından" Arayik Harutyunyan'ın, Azerbaycan Devlet Güvenlik Servisince yakalandığı bildirildi.

Ermenistan'da darbe girişimi: 8 kişi gözaltına alındı

Ermenistan'da, iktidarı zorla ele geçirme teşebbüsü ve Başbakan ile hükümet üyelerine suikast iddiasıyla 8 kişi gözaltına alındı.

Karabağ'da ateşkes ilan edildi

Azerbaycan, Karabağ'daki silahlı oluşumlarının dağıtılması ve tamamen silahsızlandırılması konusunda anlaşmaya varıldığını duyurdu.