19 NİSAN 2024
BIST 100 9.618,77 % 0,99
DOLAR 32,599 % 0,38
EURO 34,879 % 0,42
ALTIN GR. 2.497,73 % 0,53
BRENT 86,370 % -0,02
BTC 65.391,28 % 2,93

Ekonomi ile ilgili haberlerPiyasalarda pazartesi tedirginliği

İran'ın İsrail'e yönelik insansız hava aracı ve füzelerle başlattığı saldırı, piyasalarda yeni haftanın ilk günü için tedirginlik yarattı.

İslam Memiş piyasalar için tahminde bulundu

Piyasalarda 'savaş' endişesi! Şimdi ne olacak? Gözler pazartesi sabahına çevrildi! İslam Memiş gram altın için rakam verdi!

Altını olanlar pusuya yattı bu tarihi bekliyor!

Dünyaca ünlü ekonomist David Rosenberg'e göre gram altın yatırımcıları için o tarihte gün doğacak.

Kredi çekenler aman dikkat: Bu şart zorunlu değilmiş! Paranızı hemen geri alın

Bankalar, konut kredisi verirken yasalara aykırı olsa da bazı şartlar sunabiliyor. Ticaret Bakanlığı'nın güncellediği kurallara göre bu şartlardan bazıları yasal değil.

SGK ve Bağ-Kur emeklisinin yeni maaş tablosu sızdı: En düşük emekli maaşı bakın ne kadar oluyor!

Seçim öncesi emekliler arasında maaşlara seyyanen zam talepleri yükseliyor. Hükümetin bu konudaki planı merak konusu. SGK Uzmanı Murat Bal, en düşük emekli maaşı için dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

Yılın iki ayında 210 milyar liraya yaklaştı

Türk lirasıyla dış ticaret yılın ilk iki ayında geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 39,4 artarak 207 milyar 738 milyon liraya çıktı.

TÜİK: Yıllık TÜFE şubatta yüzde 67,07 arttı: Beklentiler karşılandı mı?

Şubat ayı enflasyon rakamları açıklandı. Enflasyon şubat ayında yüzde 4,53 oranında artış gösterirken, yıllık enflasyon yüzde 67,07 seviyesine yükseldi. Piyasa beklentisi, şubatta TÜFE'nin aylık yüzde 3,7, yüzde 65,7 artış olacağı yönündeydi.

Serbest piyasalarda açılış rakamları

İstanbul serbest piyasada dolar 31,4120 liradan, avro 34,0630 liradan haftaya başladı.

Küresel piyasalar haftaya temkinli başladı

Küresel piyasalar, ABD'de istihdam raporu başta olmak üzere yoğun veri takviminin takip edileceği haftaya temkinli bir seyirle başlarken, bugün yurt içinde gözler enflasyon verilerine çevrildi.

Kısa vadeli dış borç ekimde yükseldi

Kısa vadeli dış borç stoku, 2022 yıl sonuna kıyasla yüzde 14,5 artarak 170,7 milyar dolara çıktı.

Ticaret Bakanı Bolat, İSEDAK toplantısında yoğun görüşme trafiği gerçekleştirdi

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, İSEDAK 39. Bakanlar Toplantısı'nda Kamerun, Maldivler, Tunus, Sudan, Özbekistan, Pakistan ve Mısır'dan mevkidaşlarıyla ticari ilişkileri geliştirmek üzere çeşitli görüşmeler gerçekleştirdiğini bildirdi.

Türkiye, G-20 ve OECD ülkeleri arasında en hızlı büyüyen ekonomi oldu

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "Türkiye, 3. çeyrekte verisi açıklanan G-20 ve OECD ülkeleri arasında en hızlı büyüyen ekonomi olmuştur." dedi.

Bir önceki çeyreğe göre özel tüketim daralırken yatırım ve ihracat arttı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Programımızın öngörüsü dahilinde büyümede daha dengeli bir kompozisyona doğru yol alıyoruz. Bir önceki çeyreğe göre özel tüketim daralırken yatırım ve ihracat arttı." dedi.

Finansmana erişimi kolaylaştıracak tedbirler görüşüldü

Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısında, dezenflasyon sürecinde yatırım, üretim ve ihracatı destekleyecek, ihracatçı firmaların rekabet gücünü artıracak ve finansmana erişimini kolaylaştıracak tedbirlerin görüşüldüğü bildirildi.

Küresel piyasalar negatif seyrediyor

Küresel piyasalar, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) şahin politikalarının sonuna geldiğine yönelik fiyatlamaların güçlenmeye devam etmesine karşın gelecek dönemde nasıl bir yol haritası izleneceğine ilişkin belirsizliklerle negatif seyrediyor.