14 NİSAN 2024
BIST 100 9.814,19 % 0,59
DOLAR 32,357 % 0,17
EURO 34,429 % -0,71
ALTIN GR. 2.438,65 % -0,91
BRENT 89,710 % -0,07
BTC 67.114,84 % -4,81
Haber Giriş: 03.04.2024 - 00:37 | Son Güncelleme: 03.04.2024 - 00:44

Dursun Özbek'ten Ali Koç'un açıklamalarına sert tepki: Kesinlikle aynı seviyede cevap vermeyiz

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Hatayspor maçının ardından Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un kongrede yaptığı konuşmalara sert tepki gösterdi.

Dursun Özbek'ten Ali Koç'un açıklamalarına sert tepki: Kesinlikle aynı seviyede cevap vermeyiz

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Hatayspor maçının ardından Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un kongrede yaptığı konuşmalara sert tepki gösterdi.

Galatasaray, Trendyol Süper Lig'in 31. haftasında Hatayspor'u 1-0 mağlup ederek önemli bir galibiyet elde etti. Ancak galibiyetin ardından yaşananlar gündeme damga vurdu. Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un kongrede yaptığı konuşmalara çok sert tepki gösterdi.

Başkan Özbek'ten Sert Sözler

Dursun Özbek, Ali Koç'un Erden Timur hakkında sarf ettiği sözlere karşı şu ifadelerle sert yanıtlar verdi: "Şampiyonluk yolunda gündem başka yerlere gidiyor. Bu gidişat Galatasaraylılar'ı memnun etmiyor. Şampiyonlukta çekiştiğimiz rakibimizin başkanı, genel kurulunu topladı. Orada böyle bize hayretlere düşüren açıklamalarda bulundu. Değerli arkadaşlar, neresinden başlayayım bilmiyorum. O kadar büyük kalabalığın önünde Galatasaray Başkan Vekilimi tehdit ediyor. Tehdit ama mutlaka dinlemişsinizdir, tehdidin boyutu da lafzi bir tehdit değil. Topyekün bir tehdit. Bugün, yarın, bundan sonra... Nedir bu yahu! Nedir bu, nerede yaşıyoruz! Hiç ülkenin huzurunu düşünmüyor musun?"

Başkan Özbek, konuşmasında Ali Koç'un kongrede yaptığı diğer açıklamalara da sert tepki göstererek şu sözlere yer verdi: "Kendisine sesleniyorum. Konuştuğun kelimeleri, akşam gece yatmadan bir daha dinle. Bir daha dinle. O tehditlere, o konuşma tarzına kesinlikle bizden aynı seviyede bir cevap gelmez."

Taraftarların Güvenliği Konusundaki Endişeler

Dursun Özbek, Ali Koç'un kongrede yapmış olduğu açıklamaların taraftar güvenliğini riske attığını belirterek şu ifadelerle devam etti: "60 milyon taraftara hitap ediyoruz beraberce. 60 milyon insanı provoke etmekle istenmeyen olaylara sebep mi olmak istiyorsun. Bu durumdan birisi vazife çıkarsa benim başkan vekilime bir şey yapsa... Çoluğu çocuğu ailesi var. Tek başına aslanlar gibi dolaşıyor. Başına bir şey gelse... Bırakın onu, büyük bir taraftar kitlesi. Daha taze Trabzon'da bir olay yaşandı. Daha onun ateşi sönmeden tekrar tehditlerle... İlla Galatasaraylı bir yöneticinin değil, bir taraftarın öldürülmesi memnun mu edecek seni!"

Başkan Özbek, sözlerini Ali Koç'un eğitimli biri olmasına rağmen bu tarz konuşmalarıyla toplumu germemesinin doğru olmadığını vurgulayarak sonlandırdı: "Ayıptır yani! Şimdi baktığınız zaman kendisi eğitimli, yurt dışında eğitim görmüş, çok önemli bir ailenin ferdi. Yahu yakışıyor mu! Yakışıyor mu, tekrar söylüyorum. Akşam konuşmasını bir daha dinlesin. Sakin, akıl süzgecinden geçirsin ve yorumunu kendi kendisine yapsın. Hiç bu manada bizi zorlamasın. Galatasaray Spor Kulübü ve Galatasaraylılar onun seviyesine inmeyecek!"

 
KONULAR: Galatasaray

YORUMLAR

Dursun Özbek'ten Ali Koç'un açıklamalarına sert tepki
haberine yorum yapın
0 YORUM