19 NİSAN 2024
BIST 100 9.457,18 % -0,71
DOLAR 32,600 % 0,39
EURO 34,820 % 0,25
ALTIN GR. 2.491,60 % 0,29
BRENT 86,340 % -0,06
BTC 64.984,49 % 2,29
Haber Giriş: 05.03.2024 - 16:32 | Son Güncelleme: 05.03.2024 - 16:38

Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP’nin yeni genel başkanı her açıdan hayal kırıklığı oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i bedelli askerlik açıklaması üzerinden eleştirerek, “Anlaşılan makamını borçlu olduğu ağa babaları kulağını çekmiş olmalı ki daha sonra kendince bu patavatsızlığını düzeltmeye çalıştı. Bedelli askerlik üzerinden gençlerimiz hedef almak zihniyet bozukluğunun işaretidir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP’nin yeni genel başkanı her açıdan hayal kırıklığı oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i bedelli askerlik açıklaması üzerinden eleştirerek, “Anlaşılan makamını borçlu olduğu ağa babaları kulağını çekmiş olmalı ki daha sonra kendince bu patavatsızlığını düzeltmeye çalıştı. Bedelli askerlik üzerinden gençlerimiz hedef almak zihniyet bozukluğunun işaretidir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yerel seçim çalışmalarına devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Sivas’ta Tarihi Kent Meydanı’nda düzenlenen mitingde vatandaşlara seslendi.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

- Bu şehirden aldığımız ilhamla, ilan ettiğimiz Türkiye Yüzyılı vizyonumuzu mutlaka hayata geçireceğiz. Bu ülkenin en büyük sermayesi insanıdır. Ne zaman bu anlayışı kalbimizde yaşattıysak cihana hükmettik. Ne zaman aramıza ayrılığı soktuysak, her birimiz kendi benlik davamıza kapıldıysak işte o zaman başımıza gelmeyen felaket kalmadı. Cumhuriyetimizin ilk asrında yürütülen kavgaların, yaşanan krizlerin, terörün ülkemize hangi ağır maliyetleri olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Girerken emniyet teşkilatına sordum. Şu anda karşımdaki katılımı öğrendim, 75 bin kişi. İşte Sivas bu.

- 81 vilayetimizin en ücrasına kadar tüm köylerimizin adeta çehresini değiştirdik. Mesela Sivasımızı modern dünyanın en büyük imkanı olan hızlı trenle buluşturduk mu? Saymaya kalksak saatler sürecek nice reformu ülkemize kazandırdık mı? Ama ne yaptıysak CHP ve muhalefetin standardını yükseltmeyi başaramadık. Zaman içinde söylemler, genel başkanlık koltuğunda outran şahıslar bile değişti. Hiçbir değişim, CHP’nin siyasi tükenmişliğine çare olmadı. Bu partide her gelen gideni aratıyor. Biliyorsunuz devrik genel başkan Bay Kemal ile pek anlaşamazdık… Yürüyen merdivene ters binse de aday olduğu seçimlerde kendine oy veremese de Konya’yı, Çorum’u ayrı birer ülke zannetse de, bizi ve milletimizi pek çok kez güldürmüş olsa da yine de Bay Kemal’in kendine has bir siyaset yapma usulü vardı.

- CHP’nin yeni genel başkanı ise her açıdan hayal kırıklığı oldu. Projektörler bu kişinin üzerine çevrilince ortaya çıkan utanç verici görüntü sadece CHP’li vatandaşlarımızı değil, bizi de üzdü. Açık söylemek gerekirse bu kadarını biz de beklemiyorduk. Oturduğu koltuğa bu derece yakışmayacağını muhtemelen onu oraya getirenler bile tahmin etmiyordu. Şimdi çıkmış ‘bedelli askerlik yapanlar bize oy vermesin’ demiş. Anlaşılan makamını borçlu olduğu ağa babaları kulağını çekmiş olmalı ki daha sonra kendince bu patavatsızlığını düzeltmeye çalıştı. Bedelli askerlik üzerinden gençlerimizi hedef almak zihniyet bozukluğunun işaretidir.

"Bu seçimlerde çok güçlü destek bekliyoruz "

- Varsın CHP’nin genel başkanı askerlik vazifesini bedelli olarak yerine getirenlerden oy istemesin… Varsın tüm bunları yaparken aynı zamanda bölücü örgütün uzantılarıyla demlenmekten uzak durmasın. Biz bölücülük peşinde koşanlardan asla olmayacağız. Şunu burada açıkça ilan etmek isterim. 85 milyonun tamamının başımızın üzerinde yeri vardır. Biz hiçbir ayrım yapmadan tüm vatandaşlarımızın her bir ferdinin oyuna talibiz… Özellikle CHP’nin mevcut durumuna bakıp da umudu sönen insanlarımızdan bu seçimlerde çok güçlü destek bekliyoruz. Amacımız 31 Mart’ta 81 vilayetimizin tamamını, Türkiye Yüzyılı belediyeciliğiyle buluşturarak ülkemizin önünde yeni bir dönemin kapılarını açmaktır. 

Sivas'a 197 milyar lira yatırım

- Gururla ifade etmek isterim ki ülkemizin son 21 yılı, Cumhuriyet döneminin en parlak dönemidir. Ülkemizi büyütürken, şehirlerimizin her birinin çehresini değiştirecek yatırımlara imza attık. Bu çerçevede Sivas’a da son 21 yılda toplam 197 milyar lira tutarında yatırım yaptık.

- (Ankara-Sivas YHT hattı) Daha düne kadar bu yatırımı gereksiz bulanların da hızlı treni kullandığını görüyor, açıkçası bundan memnuniyet duyuyoruz.

- Milli irade bayramına erişmemiz için çok çalışmalıyız. Eser ve hizmet siyasetimizle şehirlerimizin çehresi değişecek. Kalkınma hamlelerimizi sürdüreceğiz. AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak Türkiye’yi bölgesel güç haline getireceğiz.

- Şehirlerimizi çok daha iyi yerlere taşıyacağız. Ben belediye başkanlarımızı sizlere emanet ediyorum. Adaylarımıza çok güçlü destek vereceğinize inanıyorum."


YORUMLAR

CHP’nin yeni genel başkanı her açıdan hayal kırıklığı oldu
haberine yorum yapın
0 YORUM