14 NİSAN 2024
BIST 100 9.814,19 % 0,59
DOLAR 32,357 % 0,17
EURO 34,429 % -0,71
ALTIN GR. 2.438,65 % -0,91
BRENT 89,710 % -0,07
BTC 67.114,84 % -4,81
Haber Giriş: 02.04.2024 - 17:33 | Son Güncelleme: 02.04.2024 - 17:33

Beşiktaş'ta yanan gece kulübü Masquerade kimin, sahibi kim? Mehmet Koçarslan kimdir?

Beşiktaş Gayrettepe’de 16 katlı binanın giriş katında bulunan Masquerade Club'ta yangın çıktı. Son bilgilere göre yangında 29 kişi hayatını kaybederken, 3 kişi ağır yaralandı. Tadilat yapılan gece kulübünde yangın sırasında işçilerin olduğu da gelen bilgilerden. Peki Beşiktaş'taki yanan gece kulübü sahibi Mehmet Koçarslan kimdir?

Beşiktaş'ta yanan gece kulübü Masquerade kimin, sahibi kim? Mehmet Koçarslan kimdir?

Beşiktaş Gayrettepe’de 16 katlı binanın giriş katında bulunan Masquerade Club'ta yangın çıktı. Son bilgilere göre yangında 29 kişi hayatını kaybederken, 3 kişi ağır yaralandı. Tadilat yapılan gece kulübünde yangın sırasında işçilerin olduğu da gelen bilgilerden. Peki Beşiktaş'taki yanan gece kulübü sahibi Mehmet Koçarslan kimdir?

BEŞİKTAŞ'tan gelen son dakika bilgisi duyanların kanını dondurdu. Masquerade Club İstanbul adında bir eğlence mekanında çıkan yangında son bilgilere göre 29 kişi hayatını kaybetti. 3 kişi de ağır yaralı. Ramazan dolayısıyla kapalı olan mekanda işçilerin tadilat yaptığı da gelen son bilgilerden. Peki Beşiktaş'taki yanan gece kulübü sahibi Mehmet Koçarslan kimdir?

Masquerade Club İstanbul isimli gece kulübünün 2011 yılında sahibinin Mehmet Koçarslan'dır. Masquerade Club İstanbul'un işletmeciliğini Tarkan Ahmet yapmıştır. Mehmet Koçarslan aynı zamanda bir dönemin en meşhur gece kulübü Reina'nın da sahibiydi. Mehmet Koçarslan, geçtiğimiz yıllarda enerji şirketinin flasını açıklamıştı. Masquerade Club İstanbul, 2 Nisan 2024 tarihinde tadilat halindeyken çıkan yangınla yeniden gündeme gelmiştir. Yangında çok sayıda kişi hayatını kaybetmiştir.

Adalet Bakanı Tunç, İstanbul'daki yangınla ilgili 3 savcı görevlendirildiğini bildirdi
Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İstanbul'un Beşiktaş ilçesi Gayrettepe Mahallesi'ndeki bir işletmede çıkan yangınla ilgili soruşturma kapsamında 5 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildiğini bildirdi.

Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Gayrettepe Mahallesi'ndeki bir işletmede çıkan yangında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara şifa diledi.

Açıklamasında, çıkan yangına ilişkin soruşturmanın tüm yönleriyle sürdürüldüğünü vurgulayan Tunç, "Yangınla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli soruşturma başlatılmış olup, 3 Cumhuriyet savcısı görevlendirilmiştir." ifadelerini kaydetti.

Tunç, olay yeri incelemesi ve delil toplama çalışmalarının sürdüğünü belirterek, "İş güvenliği ve yangın konusunda uzman 3 kişilik bilirkişi ekibi de yangının çıkış nedeniyle ilgili çalışmalarını sürdürmektedir. Olayla ilgili iş yeri yetkilisi 3 kişi ile birlikte mesul müdür ve tadilattan sorumlu 1 kişi olmak üzere toplam 5 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmiştir." ifadelerini kullandı.Erdoğan, Gayrettepe'deki yangın sonrası Bakan Yerlikaya ile telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, olayla ilgili Bakan Yerlikaya'dan bilgi aldı.

İBB Başkanı İmamoğlu, Beşiktaş'taki yangına ilişkin olay yerinde incelemede bulundu. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beşiktaş'ta 16 katlı bir binanın altındaki tadilat yapılan eğlence merkezinde çıkan yangının yaşandığı yerde incelemelerde bulundu.

İmamoğlu, Gayrettepe Yıldız Posta Caddesi Gönenoğlu Sokak'taki yangın çıkan binanın bulunduğu yere geldi.

Burada inceleme yaptıktan sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan İmamoğlu, yangının çıkış nedeninin idari olarak inceleneceğini, savcılık tarafından gereken sürecin başlatıldığını söyledi.

Yangının kontrol altına alındığını hatırlatan İmamoğlu, "Yapının güvenliğiyle ilgili süreci arkadaşlarım inceletiyorlar. Şu anda teknik arkadaşlar buraya sevk edildi. Statü güvenliğine herhangi bir zarar verilmiş mi verilmemiş mi bakılacak. Ona göre gerekirse komşularımızla ilgili tahliye ya da güvende olacakları şekilde destek olacağız." diye konuştu.

İmamoğlu, yapının eski olduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yangınla ilgili tabii şu anda hiçbir sorun yok, söndürüldü, kontrol altında. Soğutma işlemleri devam ediyor. Personelimiz burada. Umut ederim daha fazla can kaybı olmaz. Hepimizin başı sağ olsun. Temennimiz daha fazla can kaybı haberi almamak. Şu anda süreci takip ediyoruz. Burada ilerleyen zaman diliminde bir gelişme olursa da sizlerle paylaşırız. Yangın çıkan katta çok miktarda inşaat ve yapı malzemesinin dağınık bir şekilde kümeli olduğunu daire başkanımız ve diğer yetkili arkadaşlar iletti. Dolayısıyla bir enkazın altından bir insanımıza daha ulaşır mıyız ulaşmaz mıyız bilemiyoruz. Umarım daha fazlası olmaz. Hepimizin başı sağ olsun."

İmamoğlu, binanın 1987'de ruhsat verilen bir gece kulübü olduğunu vurgulayarak, "En son itfaiye raporu 2016'da veriliyor. 2018'de bir ruhsat yenilenmesi yapılmış ilçe belediyesi tarafından. Bunlar incelenecek, savcılık da gereken süreci başlatmış durumda. Yapının statik güvenliği ile ilgili arkadaşlarım da burada inceleme yapıyor. Ona göre gerekirse komşuların tahliyesi gibi konularda destek olacağız. Yapı eski bir yapı." ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Özel'den İstanbul'daki yangında hayatını kaybedenler için başsağlığı CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Beşiktaş'ta bir işletmede çıkan yangında hayatını kaybedenler için başsağlığı diledi.

Özel, sosyal medya hebasından paylaştığı mesajda, "İstanbul Beşiktaş'ta yaşanan ve yüreklerimizi acıtan yangında yaşamını yitiren 25 yurttaşımıza Allah'tan rahmet, yaralı yurttaşlarımıza acil şifalar diliyorum." ifadelerini kullandı.

 


YORUMLAR

Beşiktaş'ta yanan gece kulübü Masquerade kimin, sahibi kim? Mehmet Koçarslan kimdir?
haberine yorum yapın
0 YORUM