14 NİSAN 2024
BIST 100 9.814,19 % 0,59
DOLAR 32,357 % 0,17
EURO 34,429 % -0,71
ALTIN GR. 2.438,65 % -0,91
BRENT 89,710 % -0,07
BTC 67.114,84 % -4,81
Haber Giriş: 02.04.2024 - 23:57 | Son Güncelleme: 03.04.2024 - 09:15

Başkan Ali Koç kararları açıkladı! Fenerbahçe'de tarihi genel kurul

Fenerbahçe'de "ligden çekilme" ihtimalinin de masaya yatırıldığı olağanüstü genel kurul toplantısı sona erdi. Başkan Ali Koç, tarihi kararları kamuoyuna duyurdu.

Başkan Ali Koç kararları açıkladı! Fenerbahçe'de tarihi genel kurul

Fenerbahçe'de "ligden çekilme" ihtimalinin de masaya yatırıldığı olağanüstü genel kurul toplantısı sona erdi. Başkan Ali Koç, tarihi kararları kamuoyuna duyurdu.

Fenerbahçe Kulübü'nün olağanüstü genel kurul toplantısı sona erdi. Trabzonspor ile oynanan Süper Lig maçında yaşanan olayların ardından olağanüstü genel kurula gitme kararı alan sarı-lacivertli kulüp, "Futbol A takımının Süper Lig'den çekilmesi dahil alınacak aksiyonların değerlendirilmesi" gündemiyle toplandı.

Ülker Stadyumu'nda gerçekleştirilen toplantıya katılım oldukça yüksekti. Rekor katılımın yaşandığı genel kurulda yönetime 4 madde konusunda tam yetki verildi. Fenerbahçe'nin geleceği, yönetimin alacağı kararlardan sonra netlik kazanacak.

Fenerbahçe Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda kongre üyelerinin yönetim kuruluna tam yetki verdiği maddeler:

- Uygun bir tarihe ertelenmemesi ve yabancı hakem atanmaması halinde Süper Kupa maçına çıkmamak veya U-19 takımıyla çıkmak.

- Önümüzdeki sezondan itibaren 2 sezon Türkiye Kupası'na katılmamak veya U-19 takımıyla katılmak.

- Türkiye'de futbol faaliyetlerimizle ilgili verilecek kararlardan bağımsız olarak her halükarda yurt dışı yapılanması hususunda gerekli yol haritasını belirlemek ve hayata geçirmek.

- Futbol paydaşları dışında yapılan müdahaleler ile Türk futbolunun geldiği ve sürdürülemez nokta itibarıyla UEFA ve FIFA'nın ilgili kurullarına gerekli aksiyonların alınması için başvuruda bulunmak.

Fenerbahçe Kulübü, Olağanüstü Genel Kurul’da verilen yetkileri KAP'a (Kamuoyu Aydınlatma Platformu) bildirdi.

Başkan Ali Koç'un konuşmalarında öne çıkan satır başları şu şekilde:

Ligden çekilme yok

"Yaptığımız tüm görüşmelerde, en az tercih edilen opsiyonumuz ligden çekilme olarak ifade edildi. Buradaki en önemli neden, ne hukuksal ne ekonomik tarafı, niye ben burada muhatap olmadıklarımla bir alt ligde muhatap olayım. Bunu da anlayışla karşılıyoruz. Bu opsiyonu 3 ay sonraki genel kurula kadar masadan kaldırıyoruz. Maçlara 19'la da çıkmanın bir esprisi yok. Onun için Dzeko, Tadic, Mert Hakan'a sesleniyorum, çıkın ne yapacaksınız yapın, o şampiyonluğu bize getirin.''

Bilet rezerve etmeyin

''Taraftarlarımıza, '2 Nisan akşamına kadar Şanlıurfa için plan yapmayın' demiştim. 2 Nisan akşamındayız, tekrar çağrı yapıyorum. Lütfen plan yapmayın, Süper Kupa Finali için bilet rezerve etmeyin. Bir karar vermeliyiz, Süper Kupa maçına hiç çıkmama veya U19'la çıkma. Süper Kupa'ya çıkmazsan Türkiye Kupası ve Süper Kupa'ya katılamama. Yöneticilere 1-3 yıl hak mahrumiyeti, bizi yakalamışken bırakmazlar. Mali açıdan çok büyük bir bedeli var mı, bilmiyoruz. Geliri yok, onu biliyoruz. Bütün organizasyon için yapılan masrafları karşılamak zorundayız."

Türkiye Kupası külliyen zarar

"Urfa Stadı'nda yıllardır top oynanmamış. Dolayısıyla biz bu maça U19 takımıyla çıkma opsiyonunu sizin önünüze getireceğiz. Bu ıslıklardan anladığım, "Hiç çıkmayın, U19'la çıkacağınıza" Bizim de tercihimiz o. Ama işin mali tarafını o kadar önemsemiyorum. Ama hukuki tarafında onlara bu malzemeyi veremeyiz. Bunu, burada sizden yetki isteyeceğiz. Verip vermemek size kalmış. Önümüzdeki sezon Türkiye Kupası'na katılmamak. Üçüncü size sunacağımız opsiyon. Türkiye Kupası'na, önümüzdeki sezon için en az iki sezon Türkiye Kupası'na katılmamamız düşüncesindeyiz."


YORUMLAR

Başkan Ali Koç kararları açıkladı!
haberine yorum yapın
0 YORUM